Renowacja i konserwacja antyków

ArtSakr, złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

Świadczymy fachowe usługi w zakresie: renowacji oraz konserwacji dzieł sztuki, antyków, wyrobów kulturowych, sakralnych oraz użytkowych. Renowacje i konserwacje wykonujemy w oparciu o doświadczenie i wiedzę zdobytą przez długie lata działalności – czasami bardzo starymi technikami. Posiadamy pokoleniowe doświadczenie i tradycje rzemieślnicze.

Jest to naszą specjalizacją!

Firma ArtSakr zajmuje się złoceniem oraz srebrzeniem różnego rodzaju przedmiotów, ale tym, czym wyróżniamy się na tle innych firm jest specjalizacja w renowacji antyków i przedmiotów sakralnych! Jesteśmy zespołem doświadczonych restauratorów, którzy specjalizują się w przywracaniu dawnego blasku przedmiotom zabytkowym i religijnym. Nasza praca polega na tym, aby odnowić oryginalny wygląd przedmiotu, przy zachowaniu jego autentyczności i wartości historycznej. Jako rodzinna firma zajmujemy się tym już od 100 lat!

Co możemy dla ciebie wykonać:

Brama uniwersytetu warszawskiego, orzeł, złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

Złocone i srebrzone elementy dekoracyjne nad bramą Uniwersytetu Warszawskiego

Co możemy dla ciebie wykonać:

Renowacja:

  • Przedmiotów metalowych,
  • Galwaniczne, złocenie, srebrzenie, rodowanie, miedziowanie, niklowanie,
  • Galwanoplastyką,
  • Powierzchni – szlifowanie, polerowanie mechaniczne w wibratorach lub bębnach,
  • Przez pogrubianie powierzchni,
  • Przez uzupełnianie emalii, nello, kamieni naturalnych, a także dorabianie brakujących elementów.

Oferujemy szeroki zakres usług, które obejmują renowacje i konserwacje przedmiotów takich jak meble, obrazy, rzeźby, ikony, kielichy, puszki, tabernakula monstrancje, kropielnice, krzyże oraz wiele innych. Nasza oferta jest skierowana do prywatnych kolekcjonerów, muzeów, kościołów oraz innych instytucji kultury.

100 lat tradycji!

Współpracujemy z wieloma muzeami, galeriami oraz zbieraczami również za granicą. Zostaliśmy nagrodzeni przez Ministra Kultury i Sztuki Wiktora Zina statusem artysty oraz złotym medalem za prace pozłotnicze.  

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do przeprowadzenia renowacji w sposób profesjonalny i staranny. Wszystkie nasze prace wykonujemy z najwyższą starannością i precyzją.

Nycz, złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

Gratulacje od Kardynała K. Nycza za złoty medal na targach SACROEXPO 2012r.

Od czego zaczynamy proces renowacji antyków?

Przed przystąpieniem do pracy przeprowadzamy szczegółową analizę stanu przedmiotu, aby dokładnie określić zakres prac konserwatorskich. Następnie dobieramy najlepsze metody i materiały, które pozwolą na osiągnięcie najlepszego efektu renowacji.

złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

Przedmioty dażymy należytym szacunkiem.

złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

W naszej pracy kierujemy się zasadą, że przedmioty zabytkowe i sakralne mają wartość kulturową i historyczną, którą należy szanować i chronić. Dlatego nasze działania zmierzają do przywrócenia dawnego blasku przedmiotom, przy jednoczesnym zachowaniu ich oryginalnego charakteru i wartości.

ArtSakr, złocenie, srebrzenie, renowacja antyków i przedmiotów sakralnych, kielich, monstrancja, tabernakula, krzyż, korona

Serdecznie zapraszamy do skorzystania
z naszych usług renowacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że nasza praca pozwoli na przywrócenie dawnej świetności Twojego przedmiotu
zabytkowego lub sakralnego i pozwoli cieszyć się nim przez kolejne dziesiątki, jak nie setki lat!